rejs do miejskiej dżungli

Czy wiecie że w Krakowie mamy ukrytą prawdziwą dżunglę ? Jako, że strzeże ona swoich tajemnic, nie ma oczywistych ścieżek by tam się dostać. Wiadomo tylko, że jedne z tajemnych wrót wiodą od strony Rzeki…

Czy wiecie że w Krakowie mamy ukrytą prawdziwą dżunglę ? Jako, że strzeże ona swoich tajemnic, nie ma oczywistych ścieżek by tam się dostać. Wiadomo tylko, że jedne z tajemnych wrót wiodą od strony Rzeki…

Zapraszamy na rejs po Krakowie, tym razem w dziką stronę Wisły.

Łęg w Przegorzałach jest przykładem wspaniałej dzikiej, nieujarzmionej przyrody.

Czym jest las łęgowy?

Jest to zbiorowisko leśne, występujące nad rzekami i potokami, w zasięgu wód powodziowych, które podczas zalewu nanoszą i osadzają żyzny muł.

 Łęg zwierzyniecki rozciąga się między Salwatorem a Przegorzałami

 Rosnące tu lasy, będące odpowiednikiem tropikalnych lasów deszczowych, czarują nieprzewidywalnością, dzikim i nieujarzmionym pięknem, 15 stawami z rzęsą i lianami pnączy. Szczególną wartością są tu ogromne drzewa czy obecność martwego drewna.

 Jako, że Wisła to ważny korytarz migracyjny dla ptaków, las łęgowy to istny ptasi raj. Na terenie tym występuje ok. 60 gatunków ptaków, w większość objętych ochroną gatunkową. Wśród nich znajdują się derkacz, krogulec oraz dzierzba gąsiorek.

Oprócz ptaków występują tutaj chronione płazy, gady– spotkać można tu zwierzęta wodne jak bobry czy wydry, ale także podpatrzeć tajemnicze życie ważek czy zaobserwować nietoperza. Występujące tu bagna mają niezwykłą funkcję, działają bowiem jak gąbka- gromadzą wodę kiedy jest jej nadmiar i oddają ją kiedy jej brakuje, dodatkowo oczyszczając ją.

Chodź trudno w to uwierzyć, to właśnie w Krakowie mamy unikalną możliwość doświadczenia jednej z ostatnich dżungli w Europie. Rejs po Krakowie do lasów łęgowych w Przegorzałach jest świetną okazją do doświadczenia dzikości nadwiślańskiej przyrody.

Rejs połączony jest ze spacerem po lesie łęgowym. Prosimy o ubranie sportowego obuwia, jako że teren jest mocno zarośnięty polecamy ubranie z długim rękawem. Jeśli pogoda jest deszczowa, w lesie można spodziewać się błota.

Z uwagi na charakter terenu z opcji spaceru po lesie łęgowym mogą skorzystać osoby poruszające się samodzielnie.

 

Rejs przeznaczony dla osób w każdym wieku.

 Na pokład można zabrać rowery- umożliwi to kontynuowanie wycieczki malowniczymi trasami rowerowymi wzdłuż Wisły.

 Jesteśmy otwarci na zwierzaki na pokładzie (  przewożonych w sposób zapewniający bezpieczeństwo innych pasażerów)

 Pokład ma charakter otwarty ( niezadaszony)- co oznacza konieczność ubrania się stosownie do warunków pogodowych.

 Na statku znajdują się kamizelki ratunkowe oraz apteczka I pomocy.

Dla grup zorganizowanych oferujemy grę terenową “Śladami miejskiej dżungli” która prowadzi uczestników przez tajne zakamarki lasów łęgowych, łącząc przygodę z walorem edukacyjnym. Prosimy o wcześniejszą informację o zamówieniu opcji rejsu  z grą terenową.

 

 

Miejsce startu

Adam D
Adam D
@username
Czytaj więcej
Fantastyczny rejs. Wspaniali ludzie! Mieszkam w Krakowie, a po raz pierwszy zobaczyłem miasto od tej strony. Wiślana przyroda zachwyca!
Ula Do
Ula Do
@username
Czytaj więcej
Niesamowity rejs wodami pięknej rzeki . Ludzie fantastyczni , bardzo kontaktowi i uśmiechnięci . To przeżycie zapamiętam jako jedno z piękniejszych . Dziękuję i polecam !!!
Piotr
Piotr
@username
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Kraków z innej strony!!!! Polecamy!!
Kate O
Kate O
@username
Czytaj więcej
I absolutely love that boat!!!
Poprzedni
Następny
Rejs z Krakowa do Tyńca
Rejs z Tyńca do Krakowa
Rejs po Krakowie
Wynajem Łodzi