Rejs Kraków -Tyniec- KRAKów

To trasa dla chcących odetchnąć od miejskiego zgiełku, uwolnić myśi w zielonej toni nadwiślańskiego krajobrazu. Wypływamy z Salwatora, dawnej stolicy krakowskich flisaków, zwanych włóczkami ( od włóczenia drewna po rzece).

Rejs z Krakowa do Tyńca galarem Jadwiga to trasa dla chcących odetchnąć od miejskiego zgiełku, uwolnić myśli w zielonej toni nadwiślańskiego krajobrazu. Wypływamy z Salwatora, dawnej stolicy krakowskich flisaków, zwanych włóczkami ( od włóczenia drewna po rzece). Zgodnie z legendą, to zwierzynieccy włóczkowie obronili Kraków przed Tatarami podczas ich najazdu w 1287. Uzbrojeni w ciężkie wiosła napadli śpiących na piaszczystym brzegu Wisły wojowników.

Podczas rejsu do Tyńca mijać będziemy Klasztor Norbertanek, z których murów spogląda postać Nepomucena,chroniącego miasto przed powodzią.

Dalej wypływamy już na teren Bielańsko- Tynieckiego Parku Krajobrazowego, gdzie naszym oczom ukaże się las łęgowy w Przegorzałach- zachowana w swym naturalnym stanie nadwiślańska dżungla. Na jego terenie występuje ponad 50 gatunków ptaków,dla których Wisła stanowi ważny korytarz ekologiczny. Meandrująca rzeka odsłania kolejny urokliwy krajobraz nad którym góruje Zamek w Przegorzałach, stylizowany na nadreńskie budowle z okresu romantyzmu. Płynąc dalej na wzgórzu zwanym Srebrną Górą naszym oczom ukazuje się Klasztor oo.Kamedułów na Bielanach- zgromadzenia odzianego w białe habity,znanego ze swojego pustelniczego charakteru.

Kolejną atrakcją jaką spotka pasażerów naszej jednostki podczas rejsu do Tyńca jest przejście przez Śluzę Kościuszko- budowli hydrotechnicznej, która powstała celem wyrównania poziomu wody ( szczególna gratka dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli okazji doświadczyć na żywo procesu śluzowania).Gdy otwierają się wrota śluzy czas na ostatni fragment naszej wspólnej podróży. Już za zakrętem czeka nasz cel -Opactwo Benedyktyńskie w Tyńcu, najstarszy ( datowany na X w) Klasztor w Polsce, majestatycznie osadzony na wapiennej skale. Dla chętnych istnieje możliwość zakończenia trasy na drugim brzegu ( w Piekarach) skąd rozpościera się najpiękniejszy widok na Tyniec. Polecamy także spacer po piekarskich skałkach, nagradzający możliwością spojrzenia z góry na przełom Wisły zwany bramą Tyniecką. Brama Tyniecka jest największym przewężeniem doliny Wisły na całej jej długości od brzegu Karpat po ujście do Morza Bałtyckiego.

Rejs galarem Jadwiga do Tyńca polecamy szczególnie dla tych, którzy chcą poznać mniej znany odcinek Wisły w Krakowie, odpocząć na łonie dzikiej nadwiślańskiej przyrody i rozkoszować się cudownym rytmem wiślanych fal.

  • UWAGA: Rejs do Tyńca jest rejsem w jedną stronę ( możliwość powrotu do Krakowa komunikacją miejską)
  • Rejs przeznaczony dla osób w każdym wieku.
  • Na pokład można zabrać rowery- umożliwi to kontynuowanie wycieczki malowniczymi trasami rowerowymi wzdłuż Wisły.
  • Jesteśmy otwarci na zwierzaki na pokładzie ( przewożonych w sposób zapewniający bezpieczeństwo innych pasażerów)
  • Pokład ma charakter otwarty ( niezadaszony)- co oznacza konieczność ubrania się stosownie do warunków pogodowych.
  • Na statku znajdują się kamizelki ratunkowe oraz apteczka I pomocy.

Miejsce startu

Adam D
Adam D
@username
Czytaj więcej
Fantastyczny rejs. Wspaniali ludzie! Mieszkam w Krakowie, a po raz pierwszy zobaczyłem miasto od tej strony. Wiślana przyroda zachwyca!
Ula Do
Ula Do
@username
Czytaj więcej
Niesamowity rejs wodami pięknej rzeki . Ludzie fantastyczni , bardzo kontaktowi i uśmiechnięci . To przeżycie zapamiętam jako jedno z piękniejszych . Dziękuję i polecam !!!
Piotr
Piotr
@username
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Kraków z innej strony!!!! Polecamy!!
Kate O
Kate O
@username
Czytaj więcej
I absolutely love that boat!!!
Poprzedni
Następny
Rejs po Krakowie
Rejs z Tyńca do Krakowa
Rejs do Miejskiej Dżungli
Wynajem Łodzi