Rejs Tyniec-Kraków

Popłyń z nami spod Tynieckiego Klasztoru wyłaniającego się z porannej mgły by dotrzeć pod Wawel niecodzienną drogą, której rytm nadają wiślane fale.

Dróg i sposobów dotarcia do Krakowa jest wiele. Codziennie tysiące osób docierają tu samochodami, pociągami, samolotami- ale najpiękniejsza drogą do Grodu Kraka jest ta wiodąca przez Królową Polskich Rzek. Rejs z Tyńca do Krakowa biegnie wyjątkową trasą, bo mającą swój początek u stóp najstarszego Klasztoru w Polsce- Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu. Dalej prowadząca przez Śluzę Kościuszko, przez którą przechodząc doświadczamy procesu zmiany poziomu wody ( nie lada gratka dla tych którzy nigdy wcześniej się nie śluzowali). Płynąc w dół rzeki na lewym brzegu wita nas otoczony tajemnicą Klasztor oo. Kamedułów na Bielanach, którego zakonnicy prowadzą pustelniczy styl życia. Rejs z Tyńca do Krakowa pozwoli na zobaczenie Zamku w Przegorzałach, który dumnie wyrasta spośród lasu Wolskiego. Dzika nadwiślańska przyroda daje się poznać płynąc przez lasy łęgowe będące przykładem nieujarzmionej natury rzeki. Zaklęci w toń wiślanych fal, odcięci od ulicznego zgiełku i korków niepostrzeżenie dopływamy do serca Grodu Kraka strzeżonego z wawelskiego wzgórza, które z daleka majaczy się na horyzoncie. Nasza podróż kończy się na Salwatorze, skąd zachęcamy wybrać się na spacer bulwarami wiślanymi, po czym Drogą Królewską udać się na Rynek Główny.

 Rejs galarem Jadwiga z Krakowa do Tyńca polecamy tym, którzy chcą spędzić z nami więcej czasu, odkryć dłuższy i mniej znany odcinek Wisły i dotrzeć do Krakowa w niepowtarzalnym stylu. Dla chętnych polecamy wybrać dodatkowo opcję rejsu po Krakowie 30 min, bądź rejsu po Krakowie 60 min, aby odkryć tajemnice starego miasta.

UWAGA : Rejs odbywa się w jedną stronę. Trasa kończy się na przystanku Salwator.

Rejs przeznaczony dla osób w każdym wieku.

Na pokład można zabrać rowery- umożliwi to kontynuowanie wycieczki malowniczymi trasami rowerowymi wzdłuż Wisły.

Jesteśmy otwarci na zwierzaki na pokładzie (  przewożonych w sposób zapewniający bezpieczeństwo innych pasażerów)

Pokład ma charakter otwarty ( niezadaszony)- co oznacza konieczność ubrania się stosownie do warunków pogodowych.

 Na statku znajdują się kamizelki ratunkowe oraz apteczka I pomocy.

Adam D
Adam D
@username
Czytaj więcej
Fantastyczny rejs. Wspaniali ludzie! Mieszkam w Krakowie, a po raz pierwszy zobaczyłem miasto od tej strony. Wiślana przyroda zachwyca!
Ula Do
Ula Do@username
Czytaj więcej
Niesamowity rejs wodami pięknej rzeki . Ludzie fantastyczni , bardzo kontaktowi i uśmiechnięci . To przeżycie zapamiętam jako jedno z piękniejszych . Dziękuję i polecam !!!
Piotr
Piotr@username
Czytaj więcej
Wspaniała atmosfera, profesjonalny przewodnik z bardzo dużą wiedzą, najlepsza okazja, aby zobaczyć Kraków z innej strony!!!! Polecamy!!
Kate O
Kate O@username
Czytaj więcej
I absolutely love that boat!!!
Poprzedni
Następny
Rejs z Krakowa do Tyńca
Rejs po Krakowie
Rejs do Miejskiej Dżungli
Wynajem Łodzi